اخبار و رویدادها

انتصاب دانشمند منتخب جایزه البرز ۱۴۰۲ به عنوان دبیر ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور با صدور حکمی، دکتر بهروز مینایی، دانشمند منتخب جایزه البرز ۱۴۰۲ و استاد و رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران را به سمت دبیر ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک منصوب کرد.

به گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مینایی که متولد ۱۳۴۱ در بیدگل است، تحصیلات کارشناسی ریاضیات و علوم کامپیوتر را در دانشگاه قم، دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر را در دانشگاه علم و صنعت ایران و دوره دکتری مهندسی و علوم کامپیوتر را در دانشگاه ایالتی میشیگان گذرانده است.

تاسیس و مدیر عاملی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، معاونت فنی دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، مدیریت نرم‌افزار موسسه نور، تاسیس مرکز توسعه بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه علم و صنعت و ریاست کمیته تخصصی زیربنایی و تولیدی مرکز پژوهش های مجلس دفتر قم و مشاور مدیر حوزه‌های علمیه در امور هوش مصنوعی از جمله مسوولیت ها و سوابق دبیر جدید ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک است.

لازم به ذکر است دکتر بهروز مینایی در آئین شصت و یکمین سال جایزه البرز که در نیمه اردیبهشت ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شده بود، به عنوان یکی از دانشمندان برتر کشور موفق به کسب جایزه البرز ۱۴۰۲ موسوم به نوبل ایرانی گردید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آقای رضا نقدی متولد سال ۱۳۴۳ و دارای تحصیلات در دو رشته علوم تغذیه و زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و در رشته فقه و حقوق در دوره کارشناسی ارشد بوده و همچنین دارای مدرک مربیگری در ورزش جودو است.
ایشان پیش از این علاوه بر تدریس در مقطع متوسطه، از سال ۱۳۶۱ معاون آموزشی موسسه فرهنگی راهیان کوثر و مدیر مرکز پیش دانشگاهی و دبیرستان گسترش نیز بوده و در سوابق خود مدیریت پروژه‌های گوناگون و عضویت در هیئت مدیره مؤسسات فرهنگی را دارد.