اخبار و رویدادها

اعلام تعداد برگزیدگان و میزان جایزه البرز ۱۴۰۳ در بخش نخبگانی

۳۰ آذرماه آخرین مهلت ثبت نام جایزه نوبل ایرانی

پیرو انتشار فراخوان جایزه البرز ۱۴۰۳ در بخش نخبگانی و با عنایت به تصویب هیئت امنای بنیاد فرهنگی البرز، تعداد برگزیدگان و میزان جایزه شصت و دومین سال جایزه البرز اعلام گردید.

براین اساس، در تقارن با شصت و دومین سال تأسیس بنیاد فرهنگی البرز، جایزه البرز ۱۴۰۳ به ۶۲ نفر از نخبگان کشور شامل ۴۰ نفر در بخش دانشجویان ( ۱۰ نفر در بخش دانشجویان پزشکی و ۳۰ نفر در بخش دانشجویان غیرپزشکی)، ۷ نفر در بخش طلاب حوزه‌های علمیه، ۱۰ نفر در بخش فناوران و ۶ نفر در بخش دانشمندان (۲ نفر دانشمند جوان) اعطا می شود.

رقم نقدی این جایزه در بخش دانشجویان و حوزویان هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان و در بخش فناوران هر نفر ۱۵۰ میلیون تومان است که همراه با لوح تکریم و تندیس جایزه البرز به آنها اعطا می‌شود. در بخش دانشمندان برتر نیز جایزه نقدی دانشمندان جوان هر نفر ۳۰۰ میلیون تومان و دانشمندان برتر هر نفر ۵۰۰ میلیون تومان است که همراه با لوح تکریم و نشان البرز به ایشان تقدیم می گردد.

با توجه به زمان یک ماهه ثبت‌نام در فراخوان جایزه البرز ۱۴۰۳ موسوم به نوبل ایرانی ، آخرین روز آذرماه جاری به عنوان آخرین مهلت ثبت نام تعیین شده است و مشابه سنوات گذشته، این زمان به هیچ عنوان تمدید نشده و در تاریخ ۳۰/۰۹/۱۴۰۲ سایت بسته خواهد شد؛ لذا داوطلبان واجد شرایط شامل دانشمندان جوان، فناوران، طلاب علوم دینی و دانشجویان، ثبت‌نام و بارگذاری مدارک خود را به روزهای پایانی موکول ننمایند.

با پایان ثبت‌نام، آیین داوری و انتخاب نهایی از میان افراد واجد شرایط به تفکیک توسط هیئت انتخاب جایزه البرز برگزار می‌شود و با انتخاب برندگان نهایی ، از ایشان با اعطای گواهی جایزه البرز به عنوان باسابقه‌ترین جایزه علمی کشور همراه با جوایز نقدی تجلیل به‌عمل می‌آید.

خاطر نشان می گردد؛ مراسم اعطای جایزه البرز ۱۴۰۳ در اردیبهشت ماه سال آتی برگزار می شود و علاقمندان جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات این رویداد علمی، می توانند به سایت جایزه البرز به نشانی alborzprize.ir  (بخش جایزه نخبگانی) مراجعه نمایند.

این همایش ملی به همت «بنیاد فرهنگی البرز» و با همراهی «سازمان اوقاف و امور خیریه»، «بنیاد ملی نخبگان»، «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، «مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور» و «رسانه ملی» برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوجوانان با استعداد ایرانی، از طریق اعطای «جایزه البرز» به همت زنده‌یاد حسینعلی البرز تأسیس و وقف شده که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را شناسایی و حمایت کرده و هرسال در قالب همایش‌های ملی و با حضور مقامات علمی و فرهنگی و مسئولین کشوری تشویق کرده است.

                                                                                                دبیرخانه جایزه البرز ۱۴۰۳

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آقای رضا نقدی متولد سال ۱۳۴۳ و دارای تحصیلات در دو رشته علوم تغذیه و زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و در رشته فقه و حقوق در دوره کارشناسی ارشد بوده و همچنین دارای مدرک مربیگری در ورزش جودو است.
ایشان پیش از این علاوه بر تدریس در مقطع متوسطه، از سال ۱۳۶۱ معاون آموزشی موسسه فرهنگی راهیان کوثر و مدیر مرکز پیش دانشگاهی و دبیرستان گسترش نیز بوده و در سوابق خود مدیریت پروژه‌های گوناگون و عضویت در هیئت مدیره مؤسسات فرهنگی را دارد.